Cesta (6): Two Of Us

Dnes to bude ozaj krátke, lebo aj koncertná verzia Supertrampovskej Two Of Us, z ktorej som vychádzal, je kratučká. 🙂 Dakujem inak za pripomienky k predchádzajúcemu dielu, prešiel som predchádzajúce aj najbližšie chystané časti a aspoň naočividnejšie čechizmy som zrušil. Okrem priamej reči, nakoľko som ich vtedy naozaj veľa používal.

Supertramp: Two Of Us

1/8
“Tvrdil si, že dobrých ľudí je dosť,” obrátila sa na mňa Barbora. “Koľko si ich sám stretol?”
Usmial som sa, lebo jej otázky mi pripadali strašne zvedavé, ale nedalo sa povedať, že by mi vadili. Mali ale stále väčšiu osobnú váhu. A práve tieto otázky sa na mňa hrnuli v poslednej dobe častejšie.
“Veľa,” odvetil som jednoducho, nechcelo sa mi rozoberať jednotlivé postavy, ktoré kladne zasiahli do môjho života. Barbore to napodiv stačilo.
“Ty máš dosť pevnú vôlu, však?” tentoraz trafila vedľa.
“Ani trochu,” pokrútil som odmietavo hlavou, “často sa dostanem do takého rozpoloženia mysle, že minútu premýšľam, či urobím čosi, čo by mi zabralo možno len pár sekúnd. A pritom viem, že ak si poviem teraz!, tak už ma nič nezastaví, ale nechce sa mi povedať si to.”
“To je aj u mňa bežné; často ma napadá, že máme podobné myšlienkové postupy,” pousmiala sa súhlasne Barbora.
Konieckoncov sme zrejme podobné postupy v otázke ľudskej nerozhodnosti nemali sami. Verím tomu, že človek váha tak často, ako to len ide, sám si to ani moc neuvedomuje. Alebo mu to chvíľu trvá. Veď aj to je krásne… že nie sme dokonalí. Priznávanie si chýb robí človeka lepším.
V tej chvíli ma neviem prečo napadlo, že som ju podcenil. Zdalo sa mi blbé, že mi to došlo až teraz, v momente, kedy sa ani nepokúšala mi to dokázať. Ale retrospektívne som si uvedomil, že sa o to často snažila.
Vedel som, že občas ľudí podcením, hlavne po stránke intelektuálnej, ale je to voči nim nefér. Zmienil som sa jej o tom. “Ja som ten pocit ale nemala,” namietla. Bol som rád, že to aspoň nedávam veľmi najavo. V jej prípade sa to totiž stať nemalo.
Lebo ona mala úroveň…

Advertisements

About virgo47
Java Developer by profession in the first place. Gamer and amateur musician. And father too. Naive believer in brighter future. Step by step.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s